W dniu 16 lipca 2020 r. tuż przed godziną 15 nad terenem powiatu kolneńskiego przeszły krótkotrwałe, ale jednocześnie bardzo intensywne opady deszczu, a miejscami również silne podmuchy wiatru. W ich wyniku, zalane zostały ulice, posesje, piwnice, pomieszczenia garażowe i magazynowe w mieście Kolno oraz częściowo zerwane zostało pokrycie dachowe na jednym z budynków mieszkalnych w gminie Kolno.

W ciągu zaledwie 4 godzin, kolneńscy strażacy Państwowej Straży Pożarnej wspomagani przez strażaków ochotników z jednostek OSP, będących w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym interweniowali dwadzieścia trzy razy (23 zdarzenia). Były to działania, polegające głównie na wypompowaniu wody z zalanych obiektów oraz zabezpieczeniu uszkodzonego dachu przy wykorzystaniu plandeki. Na szczęście mimo niekorzystnej aury nikt nie ucierpiał.

W działaniach łącznie uczestniczyły jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Kolna, Zabiela, Czerwonego, Małego Płocka, Stawisk, Turośli i Lachowa tj. 11 pojazdów oraz 46 strażaków.

Opracowanie: bryg. Tomasz Sielawa, KP PSP Kolno
Zdjęcie: Archiwum KP PSP Kolno.