W dniu 20 maja strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie odwiedzili szczególni goście. Były to przedszkolaki z grupy „Leśne Duszki” i „Pszczółki” uczęszczające do Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Kolnie.
W trakcie spotkania funkcjonariusze przybliżyli im pracę strażaka. Opowiedzieli do jakich zdarzeń oprócz pożarów i wypadków drogowych najczęściej są wzywani oraz na jakie niebezpieczeństwa są narażeni w trakcie akcji. Dzieci dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną dzwoniąc pod numer 998 i 112.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.
Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Kto chciał mógł także samodzielnie zgasić „pożar” przy pomocy strażackiego węża.

Na zakończenie spotkania dzieci przekazały na ręce strażaków dyplom-podziękowanie za pogadankę i pokaz sprzętu strażackiego.

Opracowanie: st. kpt. Mariusz Mieczkowski
Zdjęcia: st. kpt. Mariusz Mieczkowski